Svobodná základní škola


Ve čtvrtek 29. 9. se na školní zahradě koná tradiční akce pro děti i rodiče

Poslední buřt.

Ve čtvrtek 22. 9. začíná

2. a 3. třídě plavecký výcvik.

Vážení rodiče, naše Školička je již naplněná a další přihlášky z kapacitních důvodů nemůžeme přijmout.

Děkujeme za pochopení.

Stalo se

Úspěchy našich žáků nás vždy potěší.

Beseda o Skotsku s rodilým mluvčím

Ve čtvrtek 8. září navštívil žáky 7. třídy Mr. Alastair Edwards se svým zábavně-naučným programem o Skotsku. Studenti se od rodilého mluvčího dozvěděli mnoho zajímavých informací o této krásné zemi, vyslechli krátký houslový recitál s ukázkou tradiční skotské hudby a hned několik vybraných šťastlivců dostalo možnost obléci si kilt a další části tradičního ostrovního oděvu. V následujících týdnech Mr. Alastair se svým programem zavítá i do dalších tříd 1. i 2. stupně naší školy.

Expedice Smrk 2022

Naši šesťáci strávili tři dny spolu v Jizerkách na Hubertce a v okolí Bílého Potoka. Počasí nám přálo. Zdolali jsme vrchol Smrk, povídali si u ohně, hráli hry, dozvěděli se spoustu věcí o přírodě a Jizerkách. Sbírali jsme houby, poznali se s novými spolužáky i učiteli, v keramické dílně jsme si namalovali hrnečky. V muzeu techniky jsme viděli letecké motory i šicí stroje. A hlavně... byli jsme v pohodě a spolu!

Děti z prvního stupně si jely vyzkoušet stará, pomalu zapomenutá řemesla do Botanicusu v Ostré nad Labem. Kromě řemesel si také prohlédly bylinné zahrady, hospodářská zvířata a arboretum.